Cемінар «Як отримати професіюТестувальника програмного забезпечення»

Буквально те саме сталося і з моїм умінням програмувати ще в університетські роки. У перший рік навчання на програмуванні я не розумів і половини з того, що мені казав викладач. Але згодом я перестав думати про те, «як їхати на велосипеді», й отримав можливість опановувати більш складні конструкції та вміння. Колись спершу хитромудра для мене теорія впорядкувалася і стала зрозумілою. Але в будь-якому випадку якась мова має бути першою. Ви коли-небудь замислювалися про те, що ваші рутинні задачі стали займати дуже багато часу?

Після року роботи в онлайн-покері я вже опанував віртуалізацію, мережі та Linux. І це допомогло мені, коли я почав працювати в аутсорсі на проєкті, повʼязаному з Mobile Security. Пізніше, у наступній компанії, я використовував той самий C#, коли покривав мануальні тести автотестами (використовували Selenium і .NET). Простими словами – це внутрішній прихований від користувача вміст сайту або застосунку, який відповідає за те, як буде працювати той чи інший функціонал після певних дій користувача. Одна з ключових характеристик кандидата — комунікабельність, може бути досить суб’єктивною при відборі кандидата рекрутером. Але важливо не відповідати “сухо”, аби з вас доводилося тягнути кожне слово.

Middle Manual QA Engineer

У компанії відбирають резюме за тим, чи є комерційний досвід роботи з необхідними технологіями. У компанії для позицій рівня Junior стажування не є валідним, також не розглядають резюме взагалі без досвіду чи з досвідом лише на навчальних проєктах. Резюме повинно бути чітко структурованим, вказаний термін роботи у попередній компанії, опис проєкту, на якому працював кандидат, технології, які він використовував на практиці. У розділі summary мають міститися ті технології, за якими кандидат має впевнені теоретичні та практичні знання. Впевненість, що з реалізованим функціоналом нічого не станеться, в тому числі через причини, які не залежать від вас чи розробника.

  • Краще скласти список або розподіл ресурсів і дій (можливо нових навичок та умінь), якими ви оволодієте в найближчому майбутньому.
  • Читайте також ????Мені, наприклад, цікаво, чи дізналася людина щось про компанію напередодні.
  • Якщо в команду потрібен спеціаліст, якому доведеться тестувати СRМ-систему, а ви в очі її ніколи не бачили, краще шукати іншу вакансію.
  • Я завжди готуюся до співбесід, хоч і провів їх понад 100.
  • Якщо ми кажемо про людей з гуманітарною освітою, то їм буває складно вже під час співбесіди зробити маленьке завдання на перевірку розуміння технік створення тестів.
  • Завдання QA — не пропустити важливі деталі, переконатися, що функціонал відповідає вимогам, впевнитися, що він не суперечить раніше реалізованим фічам та відповідає макету.

Автоматизатору необхідно вміти запускати наявні тести та аналізувати результати, якщо тест падає, завести баг-репорт і донести команді проблему. Важливо вміти писати нові автотести до функціональності, використовуючи наявні тести як приклади. Важливими є досвід роботи з Linux-оточенням, вміння працювати з системами контролю версій (Git, SVN, Mercurial тощо), базові знання електроніки, аналогової та цифрової схемотехніки. Junior Java Developer мусить розбиратися у серверних технологіях Java-стеку (Spring/Hibernate), а також мати хоча б базові знання з Front-end (Angular), вміти працювати зі Scrum та Git.

Дізнайся як стати QA Engineer

У методі переходу між станами груп тестування надає позитивні і негативні вхідні значення тесту для оцінки поведінки системи. Коли кандидат вже прийшов, важливо відразу задати бесіді позитивний тон, а також розповісти про себе та компанію. Співбесіда, яка починається не з питань, а з розповіді заспокоює людину та налаштовує його на більш конструктивну хвилю.

Що має знати QA Engineer

Певний час після цього рішення я продавав софт і «залізо» великому корпоративному бізнесу, аж поки один з клієнтів не запропонував мені співпрацю, в межах якої я мав створювати IT-інфраструктуру банків. Тож на деякий час я знову повернувся у цей сектор. У мене є знайомі, які повелися вакансія QA Automation Engineer C# на пропаганду «Увійти в IT легко та весело! Одна з основних причин відмов — банальне незнання англійської. Як не крути, але ми здебільшого працюємо на експорт, і вміння комунікувати із замовником надважливе. Багатьох знайомих, які і досвід мали, і бажання, завертали просто через це.

І трішки власної історії наприкінці

Викладач зможе пояснити незрозуміле, показати на прикладі, поділитися своїм досвідом. Тому у нас в FoxmindEd всі курси проходять за участю ментора, включаючи курс по QA Automation. Якщо вас цікавить автоматизоване тестування, додатково вивчіть Python або Java + фреймворк для тестування (Selenium, PyTest, Robot Framework або інший). Це дозволить вам створювати скрипти, які автоматично виконуватимуть тестування, позбавляючи вас зайвої рутини. Було б непогано, якби перед тестуванням програми ви вже стикалися з чимось подібним у звичайному житті.

Що має знати QA Engineer

Зазвичай вибирають серед Java та Python, але це не межа. У тестуванні можна застосовувати такі мови, як JavaScript, C#, Ruby, PHP, SmashTest тощо. Веб-сервіси повинні знати розробники для коректної реалізації ПЗ, а тестувальникам вони потрібні, щоб розуміти, як працює та чи інша веб-система. SQL — це мова запитів, яка використовується для взаємодії з даними в реляційних базах даних. Тестувальнику вона стане у нагоді для того, щоб виконувати бекенд-тестування для перевірки тестових даних, вставлення, видалення, оновлення їх значень у БД. Якщо говорити більш простою мовою, то QA включає у себе контроль над якістю усіх процесів організації, навіть не пов’язаних з продуктом безпосередньо.

Ще почитати

Цей метод тестування програмного забезпечення ділить вхідну область програми на класи даних, з яких повинні бути розроблені контрольні приклади. QA-інженером (Quality Assurance Engineer) називають фахівця, який займається функціональним тестуванням програмного забезпечення на всіх етапах розробки. Щоб більш детально говорити про Quality Assurance, потрібно розібратися з термінологією.

Кожен охочий може навіть безплатно отримати доступ до цінних джерел інформації та освоїти професію QA-Engineer. Саме через сильне насичення обов’язками середньомісячна зарплата такого фахівця становить $600 для Junior і близько $2700 для Senior, Team Lead. Що стосується Middle, то тут можна https://wizardsdev.com/ розраховувати на ставку $1200 за місяць, а для Trainee поріг – $300–400. У США, наприклад, заробітна плата набагато вища і становить у середньому $80000/рік. В умовах, коли дуже швидко змінюються уподобання користувача та вимоги до ПЗ — розробку будь-якої програми доцільно робити частинами.

Що має знати QA Engineer

Більш детальні вимоги кожної з компаній наведені нижче. Серед найпопулярніших сьогодні — Java, Python, JS, C#, а з найменш — Ruby та Groovy. Зазвичай робочий процес містить наступні складові. Дякуємо, інформація надіслана успішно.Ми зв’яжемося з вами якнайшвидше.

Плюси та мінуси роботи QA automation engineer

Для себе я обрав вивчення мови Python, чим зараз активно займаюся. Дорожня карта — це план, у якому описано кроки та стратегії охоплення нової спеціальності, роботи з ресурсами, потрібні soft- та hard-skills. Щоб поступово впровадити у своє професійне життя всі ці пункти, створюються дорожні карти.

Важливі якості, на які потрібно звернути увагу при співбесіді QA-інженера

Щодня ми можемо надсилати вам схожі вакансії на ел. Для ознайомлення з Django можете використати офіційний посібник “Написання вашої першої програми Django”. Для ознайомлення з Flask – посібник Мігель Грінберг. Head of Academic Department STUDY SPACE, 5 років в EdTech, розробив понад 120 программ навчання, випустив + студентів. Ті, кого цікавить менеджмент чи коучинг, можуть спробувати себе в ролі Development Manager, People Manager чи Release Train Engineer, який контролює роботу скрам-майстрів. До речі, у мене недавно це питання двічі запитували на співбесідах.